09199646224 @nashretorang

ایچی گو ایچی یه

دربارۀ کتاب ایچی گو ایچی یه:

با یادگیری نحوه‌ی زندگی در زمان حال به کمک کتاب پیش رو، از تمامی لحظات و ثانیه‌هایتان بهترین بهره را ببرید و شادی را دریابید. ایچی گو ایچی یه (The book of ichigo ichie) را می‌توان «فقط یک‌بار ملاقات» و همین طور «همین لحظه، فقط یک فرصت» معنا کرد. این معناها به شما می‌گویند که هر ملاقاتی که تجربه می‌کنید، همانند گنجینه‌ای دست‌نیافتنی است که هیچ‌گاه مجدداً به همان شکل تکرار نخواهد شد. از این رو، اگر بگذارید همین‌طور بدون لذت‌ بردن از آن، از دستتان برود، بدون آن‌که لذتش را برده باشید، آن لحظه‌ی به‌خصوص را برای همیشه از دست خواهید داد.

این ایده‌ای‌ است که از جملات ژاپنی ایچی گو ایچی یه برگرفته شده است. این جمله بسیاری از اوقات در کشور ژاپن درست زمان خوشامدگویی به فردی یا خداحافظی از وی به زبان آورده می‌شود. این طرز رفتار بسیار ویژه و منحصربه‌فرد است و یکی از اصطلاحات ذن بودیسم به شمار می‌رود و به قرن 16 و مراسم چای ژاپنی یا مراسم توجه بازمی‌گردد. مراسمی پر رمز و راز که شما را وامی‌دارد تا تنها بر روی لحظه‌ی حال تمرکز کنید. این مفهوم و اصطلاح کهن، نوعی ذهن‌آگاهی است.

شاید بتوانید مدت درازی زندگی کنید، با این حال هر دیداری حس و حال منحصربه‌فرد خود را دارد و دیگر تکرار نمی‌شود. ممکن است بار دیگر همان افراد را در همان مکان‌ها ملاقات کنید، اما در آن زمان، مسن‌تر هستید. شرایط و طبعتان مطمئناً تفاوت یافته است و با خود سنگینی اولویت‌ها و تجربیات گذشته‌ی دیگر را حمل می‌کنید. جهان پیوسته در حال تغییر است و شما نیز با گذر زمان، تغییر خواهید کرد و به همین دلیل است که هیچ چیز، هیچ‌گاه مانند بار قبل اتفاق نخواهد افتاد.

با این حال اغلب افراد در حسرت نسبت به گذشته و نگرانی و ترس نسبت به آینده به سر می‌برند و لحظه‌ی حال را رها کرده‌اند. افراد زیادی نیاموخته‌اند و نمی‌توانند که تنها از لحظه‌ی حال بهره و لذت ببرند و فقط به آینده نامعلومی که پیش رو دارند، چشم می‌دوزند و خوشبختی را در آن می‌یابند.

فرانسس میرالس و هکتور گارسیا دو نویسنده‌ی اهل ژاپن هستند. مردمان همان کشوری که طول عمرشان از بسیاری از کشورها بیشتر و زندگی‌هایشان از کیفیت و سلامت بالاتری برخوردار است.

قیمت : 115,000 تومان
افزودن به سبد خرید

جدیدترین محصولات

مقدمه‌ای بر استارت آپ‌های موفق

269,000 تومان
مشاهده

خاکستر علفزار سوخته

140,000 تومان
مشاهده

با چشم‌های بسته گذر کردم

70,000 تومان
مشاهده

آدم‌ها و دودکش‌ها

70,000 تومان
مشاهده

Electronics Black Wrist Watch

Brand
Category: Electronics
SKU: MS46891340

$40.00
  • Ultrices eros in cursus turpis massa cursus mattis.
  • Volutpat ac tincidunt vitae semper quis lectus.
  • Aliquam id diam maecenas ultricies mi eget mauris.